گزارشی کوتاه از فعالیت خیریه امام حسین (ع)

 

عکس زیبا

متن در مورد خیریه امام حسین (ع)

خیریه امام حسین (ع)یک خیریه غیر دولتی وغیر انتفاهی و غیر سیاسی میباشد با مجوز از نیروی انتظامی و شماره ثبت ۳۷که توسط افراد داوطلب و خیر خواه و درد آشناوبرای اهداف انسان دوستانه شکل گرفته ،خیریه دارای چالش های زیادی می باشد که مدیریت در موسسه خیریه کار چندان  ساده ای نیست یکی از این چالش هامحدود بودن منابع مالی و شیو ه های خاص تامین این منابع است.ضمن اینکه این خیریه نمیتواند منابع مالی خود را از هر راهی تامین و در هر مسیری هزینه کند.

منابع مالی خیریه مردمی می باشد که با اندک سرمایه شروع و راه اندازی شده درخیریه امام حسین (ع)شخص عامل خیر میشود و مانند نماینده هر جای مناسبی خیریه را مطرح می کند و دهان به دهان می چرخد.بعضی ها نذر میکندوحاجتی دارند.بعضی ها افراد خیر را شناسایی  میکندوموضوع نیاز خیریه را مطرح میکند و شخص مورد نظر مبلغی را در نظر می گیردوهر ماه این مبلغ را به خیریه هدیه می کند.

خیریه امام حسین (ع) کمک های خود را به صورت نقدی و غیر نقدی انجام می دهد.کمک های غیر نقدی به صورت تحصیلی ،سسر پناه ،غذا،تهیه جهیزیه ویژه نوع عروسان ،وسایل و سایر هزینه های معیشتی می باشد.این کمک ها جمع آوری شده صرف نیازهای اساسی زندگی خانواده های بی بضاعت و کودکان بی سرپرست میشود.که براساس اندازه خانوار،در آمدوفاکتور های دیگر کمک میشود.خیریه دارای حساب ویژه که به نام خیریه می باشد و کمک های نقدی به حساب واریز میشود و از این به حساب افراد بی بضاعت واریز می شود.

خیریه امام حسین (ع) در تلاش است تا با شفاف سازی هر چه بیشتر فعالیت های خود اعتماد به این کمک به خیریه تا چه اندازه تاثیر گذار است را افزایش دهد.

افراد سخاوتمند زیادی هستند که از لحاظ مالی توانایی پرداخت کمک نقدی به خیریه را ندارند این افراد می تواند حتی اگر شغل و درآمد ثابتی ندارند به صورت غیر مالی که شامل مهارت تحصیلی و کار آفرینی ،آموزش معارت های زندگی به صورت داوطلبانه با خیریه امام حسین (ع) همکاری دارند که هم اکنون این فعالیت در خیریه در جریان میباشند.

خیریه امام حسین (ع)  با ایجاد مشاغل خانگی و همچنین کارگا ه های قالی و بازارچه های خیریه که یک فعالیت خیر خواهانه است برگزارمیشود.این فعالیت هم ایجاد کسب وکار میشودو هم سود حاصل از آن صرف خیریه مانند ایتام ،نیازمندان،و زنان بی سرپرست  وغیره میشود.

کمک به نیازمندان در واقع بیشتر کمک به خودمان است زیرا نتیجه اعمال خوب و بد خود را خواهیم دیدوکمک ما باعث به وجود آمدن احساس رضایت قلبی و خوشنودی خداوند از ما میشود.و به زندگی ما برکت می بخشد.

تلفن خیریه :۴۲۶۳۵۲۳۲                     تلفن همراه مدیر عامل :۰۹۱۰۳۰۳۷۶۷۸

ایمیل خیریه :emamhoseyn.com         آدرس خیریه :نجف آباد-خیابان شهداء-جنب بانک قرض الحسنه ولی عصر (عج)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *