کمک به نیازمندان

متن کمک

انسا ن ها موجودات اجتماعی هستند و این زیستن برای ما یک مزیت محسوب می شود

هر انسان در طول دور ه ی زندگی خود ممکن است بارها دچار مشکلات فراوان شود که بهتنهایی نتواند از پس آن ها بر آید..

خانواده ،دوستان،همسایگان،وحتی برخی موارد غریبه ها می توانند برای حل مشکلات آن فرد به او کمک کند

این که فکر کنیم ما هیچ وقت دچار مشکل نمی شویم و به کمک دیگران احتیاج پیدا نمی کنیم فکر اشتباهی است چون ما انسان ها آن قدر توانمند نیستیم که بتوانیم تمام مسائل پیش آمده را به تنهای بر طرف کنیم.

کمک کردن به نیازمندان در واقع بیشتر کمک به خودمان است زیرا ما نتیجه اعمال خوب وبد خود را خواهیم دید و کمک ما باعث به وجود آمدن احسای رضایت قلبی و خشنودی خداوند از ما می شود و به زندگی ما برکت می بخشد.

این موضوع از اهمیت ویژه ای در نزد ما ایرانیان ودین اسلام برخوردار است آیات واحادیث زیادی وجود دارد که ما را تشویق به کمک به دیگران میکند .

پبامبر اسلام می فرماید :آن که سیر بخوابد و همسایه اش گرسنه باشد به من ایمان نیاورده است و ساکنان هر مجتمعی سیر بخوابد در حالی که در میان آنان گرسنه ای باشد خدا در قیامت به آن ها نظر رحمت نمیکند نیز فرمود.هر کس لوازم مورد نیاز زندگی را از همسایه اش دریغ دارد خدا وی را در قیامت از فضل خود محروم کند و او را به خودش واگذارد .

خیریه امام حسین(ع) گامی بزرگی را در این امر خیر برداشته است وتا جای که در توان خیریه باشد کمک خیر خود را به مستمندان و خانواده های نیازمند انجام خواهد داد

بازهم از خیرین محترم شهرستان درخواست داریم با نزدیک شدن به ایام عید نوروز و تهیه البسه و سبد کالا به خانواده های نیازمند خیریه را در این امر مهم کمک و یاری فرمایید

آدرس خیریه :خیابان شیخ بهایی جنوبی -خیابان شهداء-جنب قرض الحسنه ولی عصر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *